logo k40 league

facebookicon youtubeicon photoicon

V sredo, 22. marca, se je v Kranju odvijala druga polfinalna tekma med Team K40 Kranj in Kranjsko Goro. Na petem medsebojnem srečanju so se zmage veselili igralci Team K40 Kranj. Končni rezultat je bil 62:39. Tretja in ob enem odločilna tekma bo v četrtek, 30. marca, ob 20.10, v Kranjski Gori.

Druga polfinalna tekma se je začela identično, kot štiri pred tem. Tekmo so bolje odprli Kranjčani, ki pa so jih proti koncu prve četrtine nasprotniki ujeli. Razlika se je tokrat naredila v drugih desetih minutah, ko so do polčasa igralci Team K40 prednost treh točk nadgradili na dvanajst. Tretjo četrtino so bolje odprli Kranjskogorci, ki so se približali na osem točk, nato pa je sledila serija domačih igralcev, ki so prednost povišali na petnajst točk in prednosti do konca tekme niso izpustili. Polfinalna serija se je tako izenačila na 1:1 in se sedaj seli pod Vitranc, kjer bo v četrtek odločilna tekma za preboj v finale.

Fotogalerija slik (FOTO: Rok Zupan)

Liga K40 -2. polfinalna tekma
Team K40 Kranj : Kranjska Gora 61:39 (15:12, 21:12, 11:9, 15:6)
Team K40: Kondič 20, Antolovič 10, Pišlar 10, Hlebec 8, Lokar 6, Hribernik 5, Bertoncelj 3.
Kranjska Gora: Kraševec 9, Hari 9, Veber 7, Tarman 5, Puš 3, Trstenjak 2, Husainbašič 2, Vukovič 2.

Rok Klemenčič, Team K40 Kranj: Lahko zatrdim, da sem prvič videl moje igralce tako motivirane in z glavo pri stvari proti Kranjski Gori. Že na ogrevanju in na začetku tekme smo dobili občutek, da bo danes naš večer. Čestital bi mojim igralcem za prikazano, nismo pa naredili nič, če bomo v četrtek vse porušili. Potrebno bo ohraniti tako obrambo, v napadu pa se še sprostiti. Čestitam tudi nasprotniku za korektno igro.

Branko Trstenjak, Kranjska Gora: Zaslužena zmaga domače ekipe. Vse niti igre je imela v svojih rokah od prve do zadnje minute. S tako igro si ne zaslužimo finala. Na tretji tekmi bo treba pokazati veliko več v napadu. Tekme z 39 doseženimi točkami je težko zmagati. Čestitke ekipi K40 za odlično igro in zmago, fantom pa za borbenost. Pohvalil bi sodnika za dobro opravljeno delo.