logo k40 league

facebookicon youtubeicon photoicon

cerknica sotocjeKošarkarski klub Cerknica je na domačih tleh prišel do druge zaporedne zmage v Ligi K40. Tokrat so igrali proti ekipi KK Sotočje, končni rezultat 85:61.

Tekma je v prvi četrtini potekala izredno izenačeno. Gostje so na svoji prvi uradni tekmi v tej sezoni pokazali všečno igro in se dobro zoperstavili favorizirani ekipi Cerknice. V drugi četrtini so domači pritisnili s "presingom", ki je prinesel želen rezultat in na odmor so odšli z 16 točkami naskoka. Tretja četrtina je bila spet izenačena, mlajši igralci so dobili več priložnosti, ter tako dobili potrebne izkušnje v članski konkurenci. Zadnjih deset minut je bilo zgolj formalnih, končna razlika pa plus 24 za domače.

2. krog – VZHOD

KK Cerknica : KK Sotočje 85:61 (18:16, 26:12, 23:19, 18:14)
STATISTIKA

Blaž Korošec, KK Cerknica: Čestitke nasprotniku za borbeno igro. Z našega vidika je bilo srečanje zopet zelo koristno, saj nam je dopuščalo, da smo eksperimentirali z rotacijo igralcev, kjer so bili v ospredju mlajši in manj izkušeni, katerim želimo dvigniti nivo kvalitete. Kljub prepričljivi razliki, ki je na koncu štela v našo korist, se je ekipa Sotočje požrtvovalno in korektno borila za svoj "ponos" in nam tako postregla s tekmo, od katere smo vsi nekaj odnesli. Nasprotni ekipi želim veliko uspeha pri nadaljevanju in čestitke za dobro speljano srečanje. Pohvale tudi sodnikom.

Robert Knežević: Najprej bi čestital Cerknici za zasluženo zmago. Škoda za slabšo drugo četrtino, kjer se je naredila prevelika razlika in je nismo mogli nadoknaditi. Pohvalil bi tudi korektno sojenje. Z dvignjeno glavo gremo naprej, osredotočeni na naslednjo tekmo, ko bo tudi naša zasedba celotna, saj sta nam na današnji tekmi manjkala dva nosilca igre.