logo k40 league

facebookicon youtubeicon photoicon

kings ilirijaTokrat je bil na sporedu Ljubljanski derbi, kjer so že drugič v tesni končnici slavili igralci Ilirije. Tokrat so z rezultatom 49:45 ugnali ekipo Kings Ljubljana.

Košarkarsko društvo Ilirija je v samo tekmo krenilo odločno in z dobrim napadom, tako so prvo četrtino dobili z 11:20. V drugi četrtini smo gledali borbeno tekmo z velikim številom napak, rezultat pred odhodom na glavni odmor je bil 21:33 za goste. Domači Kingsi so nato v tretji četrtini naredili preobrat, z dobro obrambo so se približali na vsega štiri točke zaostanka. Zadnjih deset minut je bilo izenačenih tako po igri, kakor rezultatu. V tesni končnici so se igralci KD Ilirije veselili druge zmage v letošnji sezoni, Kingsi pa so zabeležili drugi poraz.

2. krog – VZHOD
Kings Ljubljana : KD Ilirija 45:49 (11:20, 10:13, 15:7, 9:9)
Statistika tekme

Matevž Mlakar, Kings Ljubljana: Naša prva domača tekma je bila precej boljša, kot gostovanje v Cerknici. Igra je tako v obrambi, kot v napadu izgledala veliko bolje. Čeprav smo tekmo začeli malo slabše in nasprotnikom dovolili, da v napadu igrajo svojo igro, je po nekaterih menjavah in dodatnih navodilih igra stekla bolje. Kljub zaostanku trinajstih točk ob koncu prvega polčasa, smo v drugem polčasu z boljšo igro v obrambi pripeljali tekmo do napete končnice, kjer pa je žal zmanjkalo malo športne sreče in je Ilirija odnesla zasluženo zmago. Pohvale fantom za igro in čestitke Iliriji za zmago.
Nejc Višnikar, KD Ilirija: Tekmo smo dobro odprli. V nadaljevanju smo odigrali ležerno v obrambi in egoistično v napadu, kar so domači rutinirano izkoriščali in prišli v izenačeno končnico, kjer smo imeli več sreče. Kljub zmagi nismo zadovoljni z igro, smo se pa spet veliko naučili.